História a súčasnosť

Evanjelický kostolMalá obec Ratkovská Suchá leží západne od Ratkovej naľavo od hlavnej cesty v smere do Hnúšte. Žije tu 48 obyvateľov a prvýkrát sa spomína v roku 1323 pod názvom Zuha. Pôvodné sídlo ležalo na vysočine Stráne, avšak pre nedostatok vody ho presunuli do nižšej polohy. Ani na novom mieste nebolo viac vody a keď bol suchý rok, strácala sa voda aj zo studne. Keďže v blízkosti netiekol ani potok, pomenovanie Suchá sa zachovalo.

Prvými vlastníkmi obce boli Derencsényiovci, neskôr ju vlastnili Bakosovci a Lórantffyovci. Od 18. storočia patrila pod Muránske panstvo. Na námestíčku sa vedľa starého stromu nachádza klasicistický evanjelický kostol. Postavený bol v roku 1817 a prestavali ho v roku 1949. Dominantou stredu obce je zvonica z roku 1925. V súčasnosti je Ratkovská Suchá využívaná hlavne chalupármi, ktorí sem do malebného a tichého prostredia Revúckej vrchoviny prichádzajú za oddychom a relaxom.

Zvonica

přesný čas

Počasie

Počasie Ratkovská Suchá - Svieti.com

Za obsah stránky zodpovedá NCRC Revúca | Grafika JakubecWEB

Obec Radkovská Suchá © 2015.Všetky práva vyhradené.